MALTA BİZNES VİZASI MÜRACİƏTİ
Avropanın bu ada ölkəsi ərazisinin kiçikliyinə baxmayaraq böyük əyləncələrə və heyranedici gözəlliyə ev sahibliyi edir. Aralıq dənizində yerləşən Malta bənzərsiz dəniz sahilləriylə birlikdə paytaxtı Valletta şəhərinin xüsusi memarlığı və cazibədarlığı ilə bütün dünyada məşhurdur. Dincəlmək və xoş bir istirahət keçirmək üçün ideal ölkələrdən biri olan Maltaya siz həm də öz biznes səfərinizi reallaşdıra bilərsiniz. Siz Maltaya səyahət edib həm işinizi görmək, həm də gəzib bu füsunkar ölkəni kəşf etmək istəyirsinizsə, Malta biznes (işgüzar səfər) vizasına müraciət edə bilərsiniz. Biznes vizaya müraciət zamanı sizə hansı sənədlərin lazım olacağı, dəvət məktubu və ümumi viza proseduru haqqında ətraflı məlumatı bu məqalədən oxuya bilərsiniz.
Malta Viza Növləri
maltese flag
Şengen ölkələri siyahısında yer alan Maltaya səyahətinizi Malta Şengen vizası vasitəsilə edə bilərsiniz. Bu viza növünə müraciət səbəbləri turizm, ailə və ya dostlara ziyarət, işgüzar səfər, tibbi müayinə və ya müalicə, qısamüddətli təhsil, mübadilə proqramları və buna bənzər bir çox daimi olmayan nüanslar ola bilər. Maltada müddəti 90 gündən çox olan uzunmüddətli təhsil (bakalavr, magistr, doktorantura və s. kimi) almaq və ya burada yerləşən bir qurumda daimi işləmək istəyən şəxslər isə həmin təhsil və iş qurumlarından rəsmi dəvət və ya qəbul məktubları olduğu təqdirdə Malta milli vizasına da müraciət edə bilərlər.
Qısamüddətli biznes (işgüzar) səfərinizi reallaşdırmaq üçün də siz Malta Şengen vizasının “biznes viza” növünə müraciət edirsiniz. Qeyd edək ki, qısamüddətli biznes viza sizə Maltada daimi işləmək hüququ vermir, bu viza sizin öz biznes səfərinizi reallaşdırmağınız üçün təqdim olunur.
Malta Şengen Vizası
Bütün Şengen vizaları kimi Malta Şengen vizasının da təkgirişli və çoxgirişli növləri mövcuddur. Hər bir halda siz uzunmüddətli, yəni üç ay, altı ay, bir il, iki il və ya beş il müddəti əhatə edən vizalara da müraciət edə bilərsiniz. Malta Şengen vizasını əldə etdikdən sonra istənilən Şengen ölkəsinə giriş edə bilmək mümkündür. Ancaq hər bir halda biz məsləhət görürük ki, Şengen ərazisinə ilk girişinizi viza aldığınız ölkədən, yəni Maltadan edəsiniz. Əks halda siz viza müraciətiniz zamanı qeyd etmədiyiniz təqdirdə Malta vizası ilə Şengen ərazisinə başqa bir ölkədən giriş etməyə çalışsanız, nadir hallarda da olsa, bu sizin üçün problemə çevrilə, həmin ölkənin sərhəd xidməti sizi geri qaytara və ölkəyə girişinizə icazə verməyə bilər. Bu təcrübə bəzi hallarda yaşanıb və bu səbəblə də biz sizə bu riskdən qaçınmağı tövsiyə edirik.
Əgər siz Malta Şengen vizasına müraciət edirsinizsə, səyahətiniz boyu gün sayı, yəni müddət olaraq ən çox Maltada qalacağınızı göstərməlisiniz.
Malta Şengen Vizası Müraciəti üçün Sənədlər Toplusu
Malta Şengen vizasına müraciət edərkən siz aşağıdakı sənədləri təqdim etməlisiniz:
tickets
Sənədləriniz qəbul olunduqdan sonra hər bir halda viza prosedurunuz əsnasında səfirlikdən sizə zəng gələ və bu zəngdə sizdən yeni sənədləri təqdim etməyiniz tələb oluna bilər. Bəzi hallarda Malta vizası üçün baş vurulan İtaliya səfirliyinin viza proseduru əsnasında müraciətçilərdən bron göstərdikləri otellərin alınmasını və bunu təsdiqləyən sənədlərin səfirliyə təqdim olunmasını tələb etdiyi görülmüşdür.
Malta Şengen vizası üçün müraciət İtaliya Səfirliyinin Visametric adlı viza müraciət mərkəzində olunur. Viza haqda qərar Bakıdakı İtaliya səfirliyinin konsulluq şöbəsində konsul tərəfindən verilir.
Şengen viza proseduru müraciət tarixindən etibarən, adətən, 10-15 kalendar günü (bayramla əlaqəli rəsmi qeyri-iş günləri istisna olmaqla) davam edir. Lakin, təcrübə göstərir ki, sənədlərlə bağlı hər şey qaydasında olduğu təqdirdə və viza müraciətlərinin çox olmadığı bir dövrdə cavab 2-3 iş günə də bəlli ola bilər. Bəzi hallarda isə, səfirlik cavabı uçuş tarixindən bir gün qabaq da verə bilir.
Sənədləri təqdim edərkən 35 avro viza rüsumu, 21 avro viza mərkəzinin xidmət haqqı ödənilir. Rüsumlar viza mərkəzinin kassalarında, İtaliya Respublikasının Bakıdakı Səfirliyinin təsdiq etdiyi rüblük məzənnəyə əsasən, yalnız manatla, ödənilir.
Malta Şengen Vizası Alma Ehtimalı
embassy of malta
Bütün ölkələrin səfirliyinə viza müraciəti edərkən olduğu kimi Maltada da sizin viza alma şansınız profilinizin hansı vəziyyətdə olmasından asılıdır. İş yerinizin və vəzifənizin normal olması, aylıq gəlirinizin standart maaş aralığında və daha yüksək olması (təcrübədə 400-600 AZN aralığında aylıq gəliri olan şəxslərə viza alınması halı dəfələrlə yaşanıb), bank hesabınızda bütün səyahətinizi əhatə etməyə yetəcək qədər məbləğ göstərməyiniz, sizi ölkəyə bağlayan nüansların (adınıza mülkün olması, ailənizin və uşaqlarınızın olması) mövcudluğu və səyahət tarixçənizin olması sizin Malta Şengen vizası alma şansınızı artıran faktorlardır. Daha öncə heç bir Şengen vizası olmayan şəxslər üçün İtaliya səfirliyi ilk viza müraciəti seçimi olaraq nisbətən riskli görülə bilər. Biznes vizaya müraciət zamanı isə təqdim edəcəyiniz rəsmi dəvət məktubu sizin viza alma şansınızı yetərincə yüksəldə bilər. Əgər dəvət məktubunuzda göstərilən səfər məqsəd və səbəbiniz sizin işlədiyiniz sahə ilə bağlıdırsa və ya siz daha öncə də oxşar biznes səfərlər həyata keçirmisinizsə, bu nüanslar sizin profilinizə kifayət qədər müsbət təsir göstərəcək.
Maltaya Viza Dəstəyi
marsaxlokk
Biz Vizam.az şirkəti olaraq sizə Malta Şengen vizası müraciətiniz zamanı yardımçı ola bilərik.Əgər siz bizim viza dəstəyi xidmətimizdən istifadə etsəniz, bizim xidmətə səfirlikdə sizin adınıza görüş təyin olunması, ərizə formanızın doldurulması, sənədlərinizin peşəkar qaydada hazırlanması, səyahətinizi əhatə edəcək uçuş biletlərinizin rezervasiyası, otellərin bronu və ya istəyinizə uyğun şəkildə alınması, viza üçün səyahət tur planınızın qurulması, səfərinizi əhatə edəcək səyahət sığortasının edilməsi, konsultasiya, viza prosedurunuzun izlənilməsi daxil olacaq. Qeyd edək ki, səyahət sığortasının rüsumu bizim xidmət haqqıdan əlavə hesablanacaq. Sığortanın rüsumu adətən, 1 həftə üçün 16-18 AZN aralığında olur. Bu sığortanı siz özünüz də etdirə bilərsiniz. Həmçinin biz sizə sənədlərinizin notarial qaydada ingilis dilinə tərcümə və təsdiq olunması ilə də bağlı yardımçı ola bilərik. Hər bir sənəd üçün əlavə rüsum 16 AZN təşkil edəcək. Ümumi olaraq isə bizim şirkətimizdə Malta Şengen biznes vizasına dəstək xidmət haqqısı bir nəfər üçün 79 AZN təşkil edir.
Kiçik bir adada böyük əyləncələr! Xoş səyahətlər!
Malayziya Getmək üçün Viza Lazımdır?
Əgər səyahət planınıza ekzotik, rəngarəng və mədəniyyətlə zəngin bir ölkə əlavə etmək istəyirsinizsə, Malayziya mükəmməl seçimdir. Üstəlik, daha da yaxşısı odur ki, Azərbaycan vətəndaşları Malayziyaya vizasız səyahət edə bilər. Bəli, düz oxudunuz viza tələb olunmur və bu ölkəyə 90 günədək sərbəst giriş mümkündür. 2025-ci ildə “Vizasız ölkələr”, xüsusilə də Azerbaycan vizasiz olkeler 2025 siyahısında Malayziya […]
Vizam.az 06 avqust 2025
Ən Asan Viza Verən 10 Ölkə
Səyahət etmək istəyirsiniz, amma viza prosesi sizi qorxudur? Narahat olmayın! Dünyada bəzi ölkələr var ki, turist vizası almaq həm çox sadə, həm də sərfəli başa gəlir. Bu blog yazısında sizə ən asan viza verən 10 ölkəni təqdim edəcəyik. Səfərinizi planlaşdırmazdan əvvəl bu ölkələrə baxmağınız, həm vaxtınıza, həm də cibinizə qənaət edəcək. İndoneziyadan tutmuş Taylanda, Yaponiyadan […]
Yaponiya Vizası: Yaponiyaya Səyahət
Azərbaycan ümumi pasportuna sahib insanlar üçün Yaponiya, viza alınması baxımından nisbətən ən rahat viza verən ölkələrdən biri sayılır. Son illərdə Yaponiya azərbaycan əlaqələri daha da inkişaf edib və bu, viza prosedurlarında da özünü göstərir. Yaponiya səfiri və Yaponiya səfirliyi tərəfindən təşkil olunan mədəni tədbirlər və qarşılıqlı əməkdaşlıq bu prosesin daha şəffaf və sürətli olmasına şərait […]
Vizam.az 04 avqust 2025
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə Vizasız Səyahət
Azərbaycan vətəndaşlarının vizasız səyahət edə bildiyi ölkələrdən biri də Birləşmiş Ərəb Əmirlikləridir (BƏƏ). Bu ölkə yalnız Yaxın Şərq regionunda deyil, bütün dünyada özünün müasir şəhərsalma nümunələri, lüks yaşam tərzi, nəhəng ticarət mərkəzləri və heyrətamiz memarlıq abidələri ilə tanınır. Xüsusilə Dubay və Abu Dabi kimi əmirliklər həm turistik baxımdan, həm də müxtəlif tədbir və sərgilərlə dünyanın […]
Vizam.az 01 avqust 2025
Vizasız Gedə Biləcəyimiz 10 Ölkə
Səyahət etmək çoxlarının arzusu olsa da, bəzən viza müraciət prosesləri bu arzunu bir qədər çətinləşdirə bilir. Gərək sənədlər toplansın, müraciət formaları doldurulsun, görüş günləri təyin edilsin, və bunların hamısı vaxt və əlavə xərc tələb edir. Xoşbəxtlikdən, Azərbaycan vətəndaşları üçün vizasız və ya sadələşdirilmiş rejimlə səyahət edilə bilən bir çox gözəl ölkə mövcuddur. Bu ölkələr həm […]
Airbnb və Booking: Hansını Seçmək Daha Məsləhətlidir?
Əgər siz də səyahət etməyi sevirsinizsə və rahat, münasib qiymətə qalacaq yer axtarırsınızsa, çox güman ki, Airbnb və Booking.com platformaları ilə artıq tanışsınız. Bu iki nəhəng online booking xidməti dünyanın hər yerində o cümlədən Bakı, İstanbul, Türkiyə və başqa məşhur şəhərlərdə minlərlə seçim təqdim edir. Xüsusilə Airbnb Baku yazaraq, paytaxtın istənilən bölgəsində yerləşən evlərə baxa […]
Vizam.az 31 iyul 2025
Çinə Vizasız Səyahət
Pekində aprelin 23-də imzalanmış “Azərbaycan ilə Çin arasında ümumvətəndaş pasportlarına malik vətəndaşların vizadan qarşılıqlı azad edilməsi haqqında Saziş” 2025-ci il iyulun 16-da qüvvəyə mindi. Son dövrlərdə beynəlxalq diplomatik münasibətlərin genişlənməsi fonunda Azərbaycan vətəndaşları üçün səyahət imkanları da artmaqdadır. Xüsusilə, Çin Xalq Respublikasının müəyyən kateqoriyalı pasport sahibləri üçün vizasız rejim tətbiq etməsi bu istiqamətdə atılmış mühüm […]
Almaniya Vizası: Səyahət Hazırlığı
Avropanın mərkəzində yerləşən və zəngin tarixi, texnologiyada lider mövqeyi, nizam-intizamı ilə tanınan Almaniya, səyahət etmək istəyən turistlər üçün ideal istiqamətlərdən biridir. Əgər Almaniya vizası almaq istəyirsinizsə, ilk addım olaraq Almaniya səfirliyi viza görüşü üçün müraciət etməlisiniz. Ən çox verilən suallardan biri də budur: Almaniya səfirliyi əlaqə nömrəsi və mail ünvanı haradan tapıla bilər? Bu məlumatlar […]
Vizam.az 29 iyul 2025
İtaliya Turist Vizası Necə Ala Bilərəm?
İtaliya təkcə Avropanın deyil, bütün dünyanın ən çox ziyarət edilən ölkələrindən biridir. Roma imperiyasının irsi, Venesiya kanalları, Milanın moda mərkəzləri, Florensiyanın sənət xəzinələri və Neapol yaxınlığındakı Amalfi sahilləri hər il milyonlarla turisti cəlb edir. Bu gözəllikləri öz gözlərinizlə görmək və Şengen vizası ilə İtaliyaya rahat səyahət etmək istəyirsinizsə, ilk addım İtaliya turist vizası almaqdır. Azərbaycandan […]
Polşa Təhsil Vizası Necə Ala Bilərəm?
Əgər təhsil məqsədilə Avropaya üz tutmaq niyyətindəsinizsə, Polşaya viza almaq sizin üçün əla fürsətdir. Hazırda Polşa səfirliyi viza üçün sənədlər baxımından həm tələbələrə, həm də turistlərə əlverişli imkanlar təqdim edir. Polşa turist vizası ilə qısa müddətli kurslara qatılmaq mümkün olsa da, uzunmüddətli təhsil üçün polşaya viza müraciət prosedurunu əvvəlcədən başa düşmək vacibdir. Bütün bu proseslərdə […]

ЗАЯВЛЕНИЕ НА БИЗНЕС-ВИЗУ НА МАЛЬТУ
Несмотря на свои небольшие размеры, это европейское островное государство является домом для множества развлечений и захватывающей дух красоты. Расположенная в Средиземном море Мальта известна во всем мире своей уникальной архитектурой и очарованием столицы Валлетты, а также уникальными пляжами. Вы также можете совершить деловую поездку на Мальту, которая является одной из идеальных стран для отдыха и приятного отдыха. Если вы хотите поехать на Мальту и заняться бизнесом, а также исследовать эту увлекательную страну, вы можете подать заявление на получение деловой визы на Мальту. Подробнее о документах, которые вам потребуются при подаче заявления на деловую визу, письме-приглашении и общей процедуре получения визы вы можете прочитать в этой статье.
Типы виз на Мальту
maltese flag
Поехать на Мальту, которая входит в список стран Шенгенской зоны, можно по мальтийской шенгенской визе. Основаниями для оформления визы такого типа могут быть туризм, посещение семьи или друзей, командировка, медицинское обследование или лечение, краткосрочное обучение, программы обмена и многие другие непостоянные нюансы. Те, кто желает получить долгосрочное образование (например, бакалавриат, магистратуру, докторантуру и т. д.) на Мальте продолжительностью более 90 дней или работать на постоянной основе в расположенном здесь учреждении, также могут подать заявление на получение мальтийской национальной визы, если у них есть официальные приглашения или письма о приеме от этих учебных и рабочих учреждений.
Вы также можете подать заявление на получение Мальтийской шенгенской визы типа «деловая виза» для краткосрочной деловой поездки. Обратите внимание, что краткосрочная бизнес-виза не дает вам права постоянно работать на Мальте, эта виза предоставляется для осуществления вами собственной деловой поездки.
Мальтийская шенгенская виза
Как и все шенгенские визы, мальтийская шенгенская виза доступна в однократном и многократном вариантах. В любом случае вы также можете подать заявление на долгосрочную визу, то есть на три месяца, шесть месяцев, один год, два года или пять лет. После получения Мальтийской шенгенской визы можно въехать в любую страну Шенгенского соглашения. Однако в любом случае мы рекомендуем вам первый въезд в Шенгенскую зону из страны, где вы получили визу, то есть Мальты. В противном случае, если вы попытаетесь въехать в Шенгенскую зону по мальтийской визе из другой страны, если вы не укажете об этом при подаче заявления на визу, в редких случаях это может стать для вас проблемой, пограничная служба этой страны может вас выдать. обратно и не пускают в страну. Подобный опыт уже имел место в некоторых случаях, поэтому мы советуем вам избегать такого риска.
Если вы подаете заявление на получение шенгенской визы на Мальту, вы должны указать максимальное количество дней, в течение которых вы будете находиться на Мальте во время поездки.
Пакет документов для подачи заявления на шенгенскую визу на Мальту
При подаче заявления на получение шенгенской визы на Мальту необходимо предоставить следующие документы:
Выписка с банковского счета* и выписка на ваше имя. (Подробная информация о сумме указана ниже)
Документы, отмеченные знаком «*», необходимо подавать в посольство на английском языке. Если вы получили оригинал документа на азербайджанском, а не на английском языке, в этом случае каждый из этих документов необходимо перевести на английский язык, заверить нотариально и предоставить в посольство.
tickets
После того, как ваши документы будут приняты, в любом случае во время процедуры оформления визы вам могут позвонить из посольства и попросить предоставить новые документы. В некоторых случаях было замечено, что посольство Италии, которое является местом назначения мальтийской визы, во время процедуры оформления визы требует от заявителей купить забронированные ими отели и предоставить в посольство подтверждающие это документы.
Сумма на вашем банковском счете зависит от указанных вами дат поездки, то есть продолжительности вашего пребывания в Шенгенской зоне, стоимости авиабилетов и забронированных вами отелей и т. д. варьируется в зависимости. В целом рекомендуется иметь на своем банковском счете не менее 3000-5000 манатов для недельной поездки (эквивалент евро или долларов США). Эта сумма должна полностью покрыть ваш план путешествия. При расчете суммы вы можете суммировать среднюю дневную стоимость в 70-80 евро за каждый указанный вами день пребывания в Шенгенской зоне с ценой вашего билета и брони отеля, и рассчитывать на сумму немного большую, чем указанная вами цифра. полученный.
Заявление на получение Мальтийской шенгенской визы подается в визовом центре Visametric посольства Италии. Решение о визе принимает консул консульского отдела посольства Италии в Баку.
Процедура оформления шенгенской визы обычно занимает 10 календарных дней (исключая официальные нерабочие дни, связанные с праздниками) с момента подачи заявления. Однако опыт показывает, что если с документами все в порядке и в период, когда заявок на визу не так много, ответ может быть ясен уже через 2-3 рабочих дня. В некоторых случаях посольство может дать ответ даже за день до даты полета.
При подаче документов оплачивается визовый сбор в размере 35 евро и сервисный сбор визового центра в размере 21 евро. Сборы оплачиваются в кассах визового центра, только в манатах, по квартальному курсу, утвержденному Посольством Итальянской Республики в Баку.
Вероятность получения шенгенской визы на Мальту
embassy of malta
Как и при подаче заявления на визу в посольстве любой страны, ваши шансы получить визу на Мальте зависят от состояния вашего профиля. Ваше рабочее место и должность должны быть нормальными, ваш ежемесячный доход должен быть в пределах стандартной зарплаты и выше (по опыту, визы неоднократно выдавались людям с ежемесячным доходом в диапазоне 400-600 AZN), вы должны показать достаточное количество денег. на вашем банковском счете, чтобы покрыть всю вашу поездку, нюансы, которые привязывают вас к стране (наличие недвижимости на ваше имя, наличие семьи и детей) и история путешествий — факторы, повышающие ваши шансы на получение мальтийской шенгенской визы. Для тех, у кого ранее не было шенгенской визы, посольство Италии может считаться относительно рискованным вариантом первого заявления на визу. При подаче заявления на деловую визу официальное письмо-приглашение, которое вы предоставите, может увеличить ваши шансы на получение визы. Если цель и причина поездки, указанные в приглашении, связаны с вашей сферой деятельности или вы уже совершали подобные командировки ранее, эти нюансы окажут положительное влияние на ваш профиль.
Визовая поддержка Мальты
marsaxlokk
Мы, как компания Visam.az, можем помочь вам при подаче заявления на получение шенгенской визы на Мальту.Если вы пользуетесь нашей услугой визовой поддержки, наша услуга включает в себя запись на прием в посольстве от вашего имени, заполнение анкеты, подготовку документов в профессиональным образом, бронирование авиабилетов, покрывающих вашу поездку, включая бронирование или покупку гостиницы в соответствии с вашим запросом, составление плана тура для получения визы, оформление туристической страховки для покрытия вашей поездки, консультации, следование визовой процедуре. Обратите внимание, что плата за туристическую страховку будет рассчитываться в дополнение к плате за наши услуги. Стоимость страховки обычно находится в пределах 16-18 AZN за 1 неделю. Вы можете получить эту страховку самостоятельно. Мы также можем помочь вам с нотариальным заверением и нотариальным заверением ваших документов на английском языке. Дополнительная плата за каждый документ составит 16 AZN. В целом стоимость услуги поддержки деловой визы на Мальту в нашей компании составляет 69 AZN на человека.