CƏNUBİ KİPR BİZNES VİZASINA NECƏ SAHİB OLA BİLƏRİK?
Hər il milyonlarla turistin üz tutduğu, Aralıq dənizində yerləşən Cənubi Kipr öz coğrafiyası və təbiəti, turistik bölgələri və əyləncə həyatı ilə bütün dünyanın marağını özünə cəlb etməyi bacarmış bir ölkədir. Biznes həyatı ilə də məşhur olan adaya tez-tez işgüzar səfərlər də həyata keçirilir. Siz də Kiprə səyahət edib həm işinizi görmək, həm də gəzib bu füsunkar adanı kəşf etmək istəyirsinizsə, Kipr biznes (işgüzar səfər) vizasına müraciət edə bilərsiniz. Biznes vizaya müraciət zamanı sizə hansı sənədlərin lazım olacağı, dəvət məktubu və ümumi viza proseduru haqqında ətraflı məlumatı bu məqalədən oxuya bilərsiniz.
Cənubi Kipr Viza Növləri
flag of cyprus
Cənubi Kipr ölkəsinə planladığınız səyahətinizi Cənubi Kipr səyahət vizası əldə edərək reallaşdıra bilərsiniz. Bu viza növünə müraciət səbəbləri turizm, ailə və ya dostlara ziyarət, işgüzar səfər, tibbi müayinə və ya müalicə, qısamüddətli təhsil, mübadilə proqramları və buna bənzər bir çox daimi olmayan nüanslar ola bilər. Əgər siz Kiprdə müddəti 90 gündən çox olan uzunmüddətli təhsil (bakalavr, magistr, doktorantura və s. kimi) almaq və ya burada yerləşən bir qurumda daimi işləmək istəyirsinizsə, həmin təhsil və iş qurumlarından rəsmi dəvət və ya qəbul məktublarınız olduğu təqdirdə Kipr milli vizasına da müraciət edə bilərsiniz.
Qısamüddətli biznes (işgüzar) səfərinizi reallaşdırmaq üçün də siz Cənubi Kipr vizasının “biznes viza” növünə müraciət edirsiniz. Qeyd edək ki, qısamüddətli biznes viza sizə Kiprdə daimi işləmək hüququ vermir, bu viza sizin öz biznes səfərinizi reallaşdırmağınız üçün təqdim olunur.
Cənubi Kipr Turizm Vizası
border stamp
Cənubi Kipr vizasının təkgirişli və çoxgirişli növləri mövcuddur. Eyni zamanda siz yalnız ilk səfərinizi əhatə edəcək qısamüddətli vizaya və ya çoxgirişli və uzunmüddətli viza növlərinə də müraciət edə bilərsiniz. Bu, sizin səfərinizin məqsədindən və səfər intervalınızdan asılı olaraq dəyişir.
Qeyd edək ki, Cənubi Kipr vizası əksər hallarda müraciətçinin viza müraciəti əsnasında ərizə formasında və digər sənədlərində göstərdiyi səyahət müddətinə tam uyğun şəkildə verilir.
Cənubi Kipr Vizası Müraciəti üçün Sənədlər Toplusu
Cənubi Kipr biznes vizasına müraciət edərkən siz aşağıdakı sənədləri təqdim etməlisiniz:
13. Gedəcəyiniz iş qurumu, tədbir və ya görüşlə bağlı rəsmi dəvət məktubu
bank statements
Bank hesabınızdakı məbləğ sizin göstərdiyiniz səyahət tarixlərinizdən, yəni Cənubi Kiprdə qalacağınız müddətdən, bron elədiyiniz uçuş biletləri və otellərin qiymətindən və s. asılı olaraq dəyişir. Ümumilikdə məsləhətdir ki, bir həftəlik səyahət üçün bank hesabınızda minimum 2.000-3.000 AZN (eyni qaydada avro və ya ABŞ dolları ekvivalenti keçərlidir) aralığında məbləğ göstərəsiniz. Bu məbləğ sizin səyahət planınızı tam əhatə etməlidir. Məbləği hesablayarkən bilet və otel bronlarınızın qiyməti ilə ölkə ərazisində qalacağınızı göstərdiyiniz hər gün üçün ortalama 60-70 avro gündəlik xərci cəmləyə və aldığınız rəqəmdən biraz daha yüksəyini nəzərdə tuta bilərsiniz.
Azərbaycan vətəndaşları viza üçün müraciəti Kiprin Moskvadakı Səfirliyinə edirlər.
Viza müraciəti üçün sənədləri təqdim etməyin 3 yolu vardır:
1. Müraciətçi şəxsən viza müraciətini edir və sənədləri təqdim edir;
2. Müraciətçi sənədləri kuryer vasitəsilə göndərir;
Kipr Səfirliyi ödənişi bank transferi və ya onlayn şəkildə deyil, yalnız nəğd şəkildə qəbul edir. Kuryer vasitəsilə pul daşınması qadağan olunduğuna görə isə rüsumu nəğd şəkildə sənədlərlə birlikdə göndərmək mümkün deyil. Belə olan halda, viza rüsumunu Moskvada yaşayan hər hansı bir şəxsə bank transferi ilə göndərmək və həmin şəxsin pulu bankdan çıxarıb nəğd şəkildə səfirliyə təqdim etməsi lazımdır.
Müraciətçi ilə birlikdə Kiprə səyahət edən və viza müraciəti edən şəxs öz sənədləri ilə birlikdə müraciətçinin sənədlərini də təqdim edir.
Məsələn, 3 nəfər birlikdə Kiprə səyahət edirlərsə və vizaya müraciət etmələri tələb olunursa, bu üç nəfərdən biri digərlərinin sənədlərini təqdim edə bilər, lakin onlarla viza müraciəti etməyən hər hansı 4-cü bir adam onların sənədlərini təqdim edə bilməz.
Qeyd edək ki, Kipr vizası üçün müraciət etmiş şəxslərin viza nəticəsi, adətən, 30-40 iş günü ərzində bəlli olur. Yalnız bu müddətə sənədlərin kuryerlə daşınması kimi detallar aid deyil.
Viza rüsumu isə bir nəfər üçün 90 avro olaraq nəzərdə tutulub.
Cənubi Kipr Vizası Alma Ehtimalı
embassy of cyprus
Bütün ölkələrin səfirliyinə viza müraciəti edərkən olduğu kimi Cənubi Kiprdə də sizin viza alma şansınız profilinizin hansı vəziyyətdə olmasından asılıdır. İş yerinizin və vəzifənizin normal olması, aylıq gəlirinizin standart maaş aralığında olması (təcrübədə 300-500 AZN aralığında aylıq gəliri olan şəxslərə viza alınması halı dəfələrlə yaşanıb), bank hesabınızda bütün səyahətinizi əhatə etməyə yetəcək qədər məbləğ göstərməyiniz, sizi ölkəyə bağlayan nüansların (adınıza mülkün olması, ailənizin və uşaqlarınızın olması) mövcudluğu və səyahət tarixçənizin olması sizin Cənubi Kipr vizası alma şansınızı artıran faktorlardır. Daha öncə səyahət tarixçəsi olmamış, yəni Şengen və ya digər viza sahibi olmayan şəxslər üçün Cənubi Kipr səfirliyi riskli səfirlik hesab olunmur. Təcrübəmizdə ilk vizalarını məhz bu səfirlikdən almış çox sayda müraciətçi olmuşdur. Əlbəttə, bunun üçün sizin digər bütün sənədləriniz qaydasında olmalıdır. Biznes vizaya müraciət zamanı isə təqdim edəcəyiniz rəsmi dəvət məktubu sizin viza alma şansınızı yetərincə yüksəldə bilər. Əgər dəvət məktubunuzda göstərilən səfər məqsəd və səbəbiniz sizin işlədiyiniz sahə ilə bağlıdırsa və ya siz daha öncə də oxşar biznes səfərlər həyata keçirmisinizsə, bu nüanslar sizin profilinizə kifayət qədər müsbət təsir göstərəcək.
Cənubi Kiprə Viza Dəstəyi
paralimni
Biz Vizam.az şirkəti olaraq sizə Cənubi Kipr vizası müraciətiniz zamanı yardımçı ola bilərik.Əgər siz bizim viza dəstəyi xidmətimizdən istifadə etsəniz, bizim xidmətə səfirlikdə sizin adınıza görüş təyin olunması, ərizə formanızın doldurulması, sənədlərinizin peşəkar qaydada hazırlanması, səyahətinizi əhatə edəcək uçuş biletlərinizin rezervasiyası, otellərin bronu və ya istəyinizə uyğun şəkildə alınması, viza üçün səyahət tur planınızın qurulması, səfərinizi əhatə edəcək səyahət sığortasının edilməsi, konsultasiya, viza prosedurunuzun izlənilməsi daxil olacaq. Bunlardan əlavə, biz sizə sənədlərinizin Moskvadakı səfirliyə kuryerlə çatdırılması və pasportunuzun geri qaytarılması, həmçinin viza ödənişinin edilməsi ilə bağlı da yardımçı ola bilərik. Bu əlavə xidmətin dəyəri 295 AZN təşkil edir. Qeyd edək ki, səyahət sığortasının rüsumu bizim xidmət haqqıdan əlavə hesablanacaq. Sığortanın rüsumu adətən, 1 həftə üçün 16-18 AZN aralığında olur. Bu sığortanı siz özünüz də etdirə bilərsiniz. Həmçinin biz sizə sənədlərinizin notarial qaydada ingilis dilinə tərcümə və təsdiq olunması ilə də bağlı yardımçı ola bilərik. Hər bir sənəd üçün əlavə rüsum 16 AZN təşkil edəcək. Ümumi olaraq isə bizim şirkətimizdə Cənubi Kipr biznes vizasına dəstək xidmət haqqısı bir nəfər üçün 285 AZN təşkil edir.

КАК МЫ МОЖЕМ ПОЛУЧИТЬ БИЗНЕС-ВИЗУ НА ЮЖНЫЙ КИПР?
Южный Кипр, который ежегодно посещают миллионы туристов, расположенный в Средиземном море, – страна, сумевшая привлечь интерес всего мира своей географией и природой, туристическими направлениями и развлекательной жизнью. На остров, который также славится своей деловой жизнью, часто совершаются деловые поездки. Если вы также хотите поехать на Кипр и заняться своим бизнесом, а также исследовать этот очаровательный остров, вы можете подать заявление на получение бизнес-визы на Кипр. Подробную информацию о документах, которые вам понадобятся при подаче заявления на деловую визу, письме-приглашении и общей процедуре получения визы вы можете прочитать в этой статье.
Типы виз Южного Кипра
flag of cyprus
Вы можете реализовать запланированную поездку на Южный Кипр, получив туристическую визу Южного Кипра. Основаниями для оформления визы такого типа могут быть туризм, посещение семьи или друзей, командировка, медицинское обследование или лечение, краткосрочное обучение, программы обмена и многие другие непостоянные нюансы. Если вы хотите получить долгосрочное обучение (например, степень бакалавра, магистра, доктора и т. д.) на Кипре продолжительностью более 90 дней или работать на постоянной основе в расположенном здесь учреждении, вы также можете подать заявление на получение национальной визы Кипра. если у вас есть официальные приглашения или письма о приеме от этих учебных и рабочих учреждений, вы можете
Для осуществления краткосрочной деловой поездки вы подаете заявление на получение визы Южного Кипра типа «деловая виза». Следует отметить, что краткосрочная бизнес-виза не дает права постоянно работать на Кипре, эта виза выдается для собственной деловой поездки.
Туристическая виза Южного Кипра
border stamp
Доступны однократные и многократные визы Южного Кипра. В то же время вы можете подать заявление на получение краткосрочной визы, которая будет охватывать только ваш первый визит, или многократных и долгосрочных виз. Это зависит от цели вашей поездки и интервала поездки.
Следует отметить, что в большинстве случаев виза Южного Кипра выдается в соответствии со сроком поездки, указанным заявителем в анкете и других документах при подаче заявления на визу.
Пакет документов для подачи заявления на визу Южного Кипра
При подаче заявления на бизнес-визу Южного Кипра вы должны предоставить следующие документы:
bank statements
Сумма на вашем банковском счете зависит от дат вашего путешествия, то есть продолжительности вашего пребывания на Южном Кипре, стоимости забронированных вами авиабилетов и отелей и т. д. варьируется в зависимости. В целом рекомендуется иметь на своем банковском счете не менее 2000-3000 AZN для недельной поездки (эквивалент евро или долларов США). Эта сумма должна полностью покрыть ваш план путешествия. При расчете суммы вы можете добавить цену вашего билета и брони отеля к средней суточной стоимости в 60-70 евро за каждый указанный вами день пребывания в стране и предположить немного большую, чем полученная вами цифра.
Граждане Азербайджана обращаются за визой в посольство Кипра в Москве.
Подать документы на визу можно тремя способами:
Заявитель лично подает заявление на визу и подает документы;
Заявитель отправляет документы курьером;
Посольство Кипра принимает оплату только наличными, а не банковским переводом или онлайн. В связи с тем, что отправлять деньги курьером запрещено, отправить пошлину наличными вместе с документами невозможно. В таком случае необходимо отправить визовый сбор любому лицу, проживающему в Москве, банковским переводом, а это лицо должно снять деньги в банке и предъявить их в посольство наличными.
Лицо, путешествующее на Кипр с заявителем и подающее заявление на получение визы, подает документы заявителя вместе со своими собственными документами.
Например, если на Кипр вместе едут 3 человека и им необходимо подать заявление на получение визы, один из троих может предъявить документы остальных, а любой 4-й человек, не подавший с ними заявление на визу, не может.
Стоит отметить, что результат по визе тем, кто подал заявку на получение кипрской визы, обычно известен в течение 1-3 рабочих дней. Только в этот период не входят такие детали, как доставка документов курьером.
Стоимость визы составляет 20 евро на человека.
Вероятность получения визы Южного Кипра
embassy of cyprus
Как и при подаче заявления на визу в посольствах всех стран, ваши шансы получить визу на Южном Кипре зависят от состояния вашего профиля. Ваше рабочее место и должность должны быть нормальными, ваш ежемесячный доход должен находиться в пределах стандартной зарплаты (по опыту, визы получали люди с ежемесячным доходом 300-500 AZN, случаев было много), вы должны показать достаточное количество денег. на вашем банковском счете, чтобы покрыть всю вашу поездку, нюансы, которые привязывают вас к стране (наличие недвижимости на ваше имя), наличие вашей семьи и детей) и ваша история путешествий являются факторами, которые увеличивают ваши шансы на получение визы на Южный Кипр. . Для тех, кто ранее не путешествовал, т. е. не имел Шенгенской зоны или других виз, посольство Южного Кипра не считается посольством высокого риска. По нашему опыту, было много заявителей, которые получили свои первые визы именно в этом посольстве. Конечно, для этого все остальные ваши документы должны быть в порядке. При подаче заявления на деловую визу официальное письмо-приглашение, которое вы предоставите, может увеличить ваши шансы на получение визы. Если цель и причина вашей поездки, указанные в приглашении, связаны с вашей сферой деятельности или вы ранее совершали подобные командировки, эти нюансы окажут положительное влияние на ваш профиль.
Визовая помощь на Южный Кипр
paralimni
Мы, как компания Vizam.az, можем помочь вам при подаче заявления на визу Южного Кипра.Если вы пользуетесь нашей услугой визовой поддержки, наша услуга включает в себя запись на прием в посольстве от вашего имени, заполнение анкеты, подготовку документов в профессионально, бронирование авиабилетов, покрывающих вашу поездку, включая бронирование или покупку отелей в соответствии с вашими пожеланиями, составление плана тура для получения визы, оформление туристической страховки для покрытия вашей поездки, консультации, следование визовой процедуре. Кроме того, мы можем помочь Вам с курьерской доставкой Ваших документов в посольство в Москве и возвратом паспорта, а также оплатой визы. Стоимость данной дополнительной услуги составляет 245 AZN. Обратите внимание, что плата за туристическую страховку будет рассчитываться в дополнение к плате за наши услуги. Стоимость страховки обычно находится в пределах 16-18 AZN за 1 неделю. Вы можете получить эту страховку самостоятельно. Мы также можем помочь вам с нотариальным заверением и нотариальным заверением ваших документов на английском языке. Дополнительная плата за каждый документ составит 16 AZN. В целом стоимость услуги поддержки бизнес-визы на Южный Кипр от нашей компании составляет 125 AZN на человека.