Misir Vizası ilə Piramidaların Sirrini Kəşf Edin
Misir, min illərlə tarixin izlərini daşıyan, mədəni irsi və unikal abidələri ilə məşhur olan bir ölkədir. Qədim Misir sivilizasiyasının beşiyi olan bu torpaq, həm turistlər, həm də tarix həvəskarları üçün cəlbedici bir məkandır. Misirə səyahət edənlər üçün ən məşhur yerlər arasında Giza Piramidaları, Böyük Sfenks, Luksor Məbədi və Qədim İsgəndəriyyə Kitabxanası kimi tarixi abidələr yer alır.
Misirin Turistik Məkanları
• Giza Piramidaları – Dünya möcüzələrindən biri olan bu abidə Misir səyahətinin əsas dayanacağıdır.
• Krallar Vadisi – Qədim fironların məzarlarının yerləşdiyi bu yer arxeologiya həvəskarlarının maraq dairəsindədir.
• Qahirə – Misirin paytaxtı olan bu şəhər, tarixi bazarları, muzeyləri və qədim məscidləri ilə tanınır.
• Şarm əl-Şeyx və Hurgada – Qırmızı dənizin sahilində yerləşən bu kurort şəhərləri dalğıc turizmi və çimərlik istirahəti üçün ideal seçimdir.
Misir Vizası Üçün Əsas Məlumatlar
Misirə səyahət etmək üçün viza əldə etdikdən sonra turistik və ya işgüzar səfərinizi planlaşdıra bilərsiniz. Misir turizm vizası, adətən, müraciət zamanı göstərdiyiniz səyahət tarixlərini əhatə edəcək formada verilir.
Məsələn, əgər siz Misirdə 7 gün qalmağı planlaşdırırsınızsa, viza əksər hallarda müəyyən “koridor” müddəti tətbiq edilərək həmin tarixlərdə aktiv olacaq şəkildə təqdim edilir.
Bundan əlavə, ehtiyacınıza uyğun olaraq çoxgirişli (multiple-entry) Misir vizasına da müraciət edə bilərsiniz ki, bu da sizə müəyyən müddət ərzində bir neçə dəfə ölkəyə daxil olmaq imkanı yaradır.
Misir Vizası Müraciəti üçün Sənədlər Toplusu
Misir vizasına müraciət edərkən siz aşağıdakı sənədləri təqdim etməlisiniz:
2. Şəxsiyyət vəsiqənizin surəti
3. İş yerindən arayış (təhsil alan şəxslər üçün təhsil müəssisəsindən arayış)
4. 2 ədəd 3x4 ölçüdə şəkliniz
5. Səyahətiniz üçün etdiyiniz aviabilet və otel bronları
6. İngilis dilində doldurulmuş ərizə forması
7. Əgər turistik yox, işgüzar səfərlə bağlı vizaya müraciət olunursa, bu halda həmin iş, tədbir və ya görüşlə bağlı rəsmi dəvət məktubu
Misir turizm vizasına müraciət edərkən yuxarıda göstərilən sənədləri səfirliyə təqdim etməyiniz yetərli olacaq. Qeyd edək ki, səfirlik bütün sənədləri azərbaycan dilində qəbul edir, yəni sənədləri ingilis dilinə tərcümə etdirməyinizə ehtiyac yoxdur. Siz əgər, sahibkar kimi fəaliyyət göstərirsinizsə, iş yerindən arayışı əvəz edəcək sənəd kimi adınıza olan VÖEN-in surətini səfirliyə təqdim edə bilərsiniz. Əgər müraciət edən şəxs 18 yaşdan aşağıdırsa, bu halda tək səyahət etdiyi halda hər iki valideynindən və ya valideynlərindən biri ilə səyahət etdiyi halda isə digər valideynindən ölkədən çıxmasına dair icazə sənədinin surətini də viza müraciəti zamanı təqdim etmək lazımdır.
Misir vizası üçün müraciəti siz Misirin Bakıda yerləşən səfirliyindən edirsiniz. Öncədən görüş almağa ehtiyac yoxdur. Sənədləri təqdim edərkən şəxsi iştirakınız mütləq deyil. Bizim xidmətdən istifadə etdiyiniz təqdirdə biz sizin yerinizə səfirlikdə viza müraciəti edə bilirik (Bu haqda ətraflı məlumatı “Misirə Viza Dəstəyi” hissəsindən oxuya bilərsiniz). Viza cavabı adətən, siz müraciət etdikdən 5-7 iş günü sonrasına qədər çıxmış olur. Cavabınız çıxdıqdan sonra siz pasportunuzu yenidən Misir səfirliyindən götürə bilirsiniz. Viza rüsumu təkgirişli viza müraciəti üçün 27 ABŞ dolları, çoxgirişli viza müraciəti üçün isə 35 ABŞ dolları təşkil edir.
Şarm əl-Şeyxə Sərhəddə Viza ilə Giriş Qaydaları
Sinay yarımadasında yerləşən Şarm əl-Şeyx şəhəri, Misirin ən məşhur kurort şəhərlərindən biridir və hər il milyonlarla turist bu bölgədə dincəlməyə üz tutur.
Misir dövləti Azərbaycan da daxil olmaqla bir çox ölkənin vətəndaşlarına Şarm əl-Şeyx şəhərinə girişdə sərhəddə viza (qapıda viza) prosedurunu tətbiq edir. Lakin bu qayda yalnız müəyyən şərtlər daxilində keçərlidir:
• Səyahətiniz yalnız Şarm əl-Şeyx şəhəri ilə məhdudlaşmalıdır.
• Gediş və dönüş uçuşlarınız birbaşa Şarm əl-Şeyx hava limanından olmalıdır.
Bu qaydalara əməl edilmədiyi halda, sərhəddə viza almağa çalışan bir çox Azərbaycan vətəndaşının öncədən viza almadıqları üçün ölkəyə girişlərinin rədd edildiyi hallar baş verib.
Bu səbəbdən, hətta yalnız Şarm əl-Şeyx şəhərinə səyahət edəcəksinizsə belə, öncədən Misir vizası almağınız tövsiyə olunur. Bu addım səfərinizin problemsiz keçməsi üçün vacibdir və sizi mümkün çətinliklərdən qoruyacaq.
Misir Vizası Alma Ehtimalı
Misirə turistik viza müraciəti edən hər bir Azərbaycan vətəndaşının viza alma şansı kifayət qədər yüksək görülə bilər. Əlbəttə ki, səfirliyə təqdim etdiyiniz bütün sənədlərin qaydasında olduğu təqdirdə bu şans yüksək hesab olunur. Bizim təcrübəmizdə Misirə viza müraciəti edib imtina alan Azərbaycan vətəndaşına rast gəlinməyib. Yenidən qeyd etmək istərdik ki, sənədlərin qaydasında olması mütləq şərtdir.
Misirə Viza Dəstəyi
Biz Vizam.az şirkəti olaraq sizə Misir vizası müraciətiniz zamanı yardımçı ola bilərik. Əgər siz bizim viza dəstəyi xidmətimizdən istifadə etsəniz, bizim xidmətə ərizə formanızın doldurulması, səyahətinizi əhatə edəcək uçuş biletlərinin və otel bronlarının edilməsi, sənədlərinizin peşəkar qaydada hazırlanması, konsultasiya, sənədlərinizi sizin adınızdan səfirlikdə təqdim etmək və sonda pasportunuzu yenidən səfirlikdən götürüb sizə geri qaytarmaq daxil olacaq. Ümumi olaraq isə bizim şirkətimizdə Misir vizasına dəstək xidmət haqqısı bir nəfər üçün 65 AZN təşkil edir.

TRAVEL TO ANCIENT HISTORY - EGYPTIAN VISA
A large number of travelers do not complete their journey without visiting the historical places of the country they are visiting, the points where things from the past, monuments or settlements are exhibited. If you have such a love and obsession with history, then Egypt will definitely be one of the most ideal countries for you. If you want to see with your own eyes the ancient historical cities that have decorated all the history books, movies, series, documentaries, the pyramids, which are a source of admiration for mankind, the ancient civilization points built on the banks of the Nile River, and if you want to experience unique sensations in a country that is the same age as history, apply for an Egyptian visa. you can get.
Preliminary Information About Visa
After obtaining a travel visa to Egypt, you can make your own tourist or business trip. An Egyptian tourist visa is usually issued to applicants to cover the dates of their travel. For example, if you indicate that you will stay in Egypt for 7 days, in most cases the visa will be issued to you with a certain "corridor" period and will remain active during that period. In addition, you can also apply for a multiple-entry Egypt visa if you wish.
Collection of Documents for Egypt Visa Application
When applying for an Egyptian visa, you must submit the following documents:
Reference from the workplace (reference from the educational institution for students)
2 photos of your size 3x4
Airline and hotel reservations you make for your trip
When applying for an Egyptian tourist visa, it will be sufficient for you to submit the above documents to the embassy. Note that the embassy accepts all documents in the Azerbaijani language, which means that you do not need to translate the documents into English. If you are an entrepreneur, you can submit a copy of the TIN in your name to the embassy as a document that will replace the reference from the workplace. If the applicant is under 18 years of age, in this case, if he is traveling alone, a copy of the permission document to leave the country from both parents or, if he is traveling with one of the parents, must also be submitted during the visa application.
You apply for an Egyptian visa at the Egyptian embassy in Baku. No need to make an appointment in advance. Your personal presence is not required when submitting the documents. If you use our service, we can apply for a visa at the embassy on your behalf (you can read more about this in the "Egypt Visa Support" section). The visa response usually comes within 3-5 working days after you apply. After receiving your answer, you can pick up your passport again from the Egyptian embassy. The visa fee is USD 27 for a single-entry visa application and USD 35 for a multiple-entry visa application.
Sharm el-Sheikh and Egypt. Visa at the border?
The city of Sharm el-Sheikh, located on the Sinai Peninsula, is known in the world as a resort city in Egypt. Millions of tourists go to this beautiful city to relax every year. The Egyptian state applies the procedure of issuing a visa (visa at the door, visa at the border) to the citizens of many countries, including Azerbaijan, at Sharm el-Sheikh city. However, this applies only if you will not be leaving Sharm El Sheikh, and your return flight is directly from this city. In any case, some Azerbaijani citizens trying to get a visa at the border were returned to the country because they did not get a visa in advance, and they were not allowed to enter the city of Sharm el-Sheikh. It is for this reason that we advise everyone to obtain an Egyptian visa in advance, even if they are only traveling to Sharm el-Sheikh.
Egypt Visa Probability
Every Azerbaijani citizen applying for a tourist visa to Egypt has a high chance of getting a visa. Of course, if all the documents you submit to the embassy are in order, this chance is considered high. In our experience, there was no Azerbaijani citizen who applied for a visa to Egypt and was refused. We would like to emphasize again that the documents are in order.
Visa Assistance to Egypt
As a Vizam.az company, we can help you during your Egyptian visa application. If you use our visa support service, our service will include filling your application form, making flight tickets and hotel reservations that will cover your trip, professionally preparing your documents, consulting, submitting your documents to the embassy on your behalf, and finally collecting your passport from the embassy and returning it to you. In general, the Egyptian visa support service fee in our company is 65 AZN per person.