CƏNUBİ KİPR VİZASINA NECƏ SAHİB OLA BİLƏRİK?
Hər il milyonlarla turistin üz tutduğu, Aralıq dənizində yerləşən Cənubi Kipr öz coğrafiyası və təbiəti, turistik bölgələri və əyləncə həyatı ilə bütün dünyanın marağını özünə cəlb etməyi bacarmış bir ölkədir. Kipr vizasını əldə edərək siz də bu ada ölkəsinə səyahət edə bilərsiniz. Viza ilə bağlı ətraflı məlumatı isə bu məqalədən əldə edə bilərsiniz.
Cənubi Kipr Viza Növləri
Cənubi Kipr ölkəsinə planladığınız səyahətinizi Cənubi Kipr səyahət vizası əldə edərək reallaşdıra bilərsiniz. Bu viza növünə müraciət səbəbləri turizm, ailə və ya dostlara ziyarət, işgüzar səfər, tibbi müayinə və ya müalicə, qısamüddətli təhsil, mübadilə proqramları və buna bənzər bir çox daimi olmayan nüanslar ola bilər. Əgər siz Kiprdə müddəti 90 gündən çox olan uzunmüddətli təhsil (bakalavr, magistr, doktorantura və s. kimi) almaq və ya burada yerləşən bir qurumda daimi işləmək istəyirsinizsə, həmin təhsil və iş qurumlarından rəsmi dəvət və ya qəbul məktublarınız olduğu təqdirdə Kipr milli vizasına da müraciət edə bilərsiniz.
Cənubi Kipr Turizm Vizası
Cənubi Kipr vizasının təkgirişli və çoxgirişli növləri mövcuddur. Eyni zamanda siz yalnız ilk səfərinizi əhatə edəcək qısamüddətli vizaya və ya çoxgirişli və uzunmüddətli viza növlərinə də müraciət edə bilərsiniz. Bu, sizin səfərinizin məqsədindən və səfər intervalınızdan asılı olaraq dəyişir.
Qeyd edək ki, Cənubi Kipr vizası əksər hallarda müraciətçinin viza müraciəti əsnasında ərizə formasında və digər sənədlərində göstərdiyi səyahət müddətinə tam uyğun şəkildə verilir.
Cənubi Kipr Vizası Müraciəti üçün Sənədlər Toplusu
Cənubi Kipr vizasına müraciət edərkən siz aşağıdakı sənədləri təqdim etməlisiniz:
Bank hesabınızdakı məbləğ sizin göstərdiyiniz səyahət tarixlərinizdən, yəni Cənubi Kiprdə qalacağınız müddətdən, bron elədiyiniz uçuş biletləri və otellərin qiymətindən və s. asılı olaraq dəyişir. Ümumilikdə məsləhətdir ki, bir həftəlik səyahət üçün bank hesabınızda minimum 2.000-3.000 AZN (eyni qaydada avro və ya ABŞ dolları ekvivalenti keçərlidir) aralığında məbləğ göstərəsiniz. Bu məbləğ sizin səyahət planınızı tam əhatə etməlidir. Məbləği hesablayarkən bilet və otel bronlarınızın qiyməti ilə ölkə ərazisində qalacağınızı göstərdiyiniz hər gün üçün ortalama 60-70 avro gündəlik xərci cəmləyə və aldığınız rəqəmdən biraz daha yüksəyini nəzərdə tuta bilərsiniz.
Azərbaycan vətəndaşları viza üçün müraciəti Kiprin Moskvadakı Səfirliyinə edirlər.
Viza müraciəti üçün sənədləri təqdim etməyin 3 yolu vardır:
1. Müraciətçi şəxsən viza müraciətini edir və sənədləri təqdim edir;
2. Müraciətçi sənədləri kuryer vasitəsilə göndərir;
Kipr Səfirliyi ödənişi bank transferi və ya onlayn şəkildə deyil, yalnız nəğd şəkildə qəbul edir. Kuryer vasitəsilə pul daşınması qadağan olunduğuna görə isə rüsumu nəğd şəkildə sənədlərlə birlikdə göndərmək mümkün deyil. Belə olan halda, viza rüsumunu Moskvada yaşayan hər hansı bir şəxsə bank transferi ilə göndərmək və həmin şəxsin pulu bankdan çıxarıb nəğd şəkildə səfirliyə təqdim etməsi lazımdır.
1. Müraciətçi ilə birlikdə Kiprə səyahət edən və viza müraciəti edən şəxs öz sənədləri ilə birlikdə müraciətçinin sənədlərini də təqdim edir.
Məsələn, 3 nəfər birlikdə Kiprə səyahət edirlərsə və vizaya müraciət etmələri tələb olunursa, bu üç nəfərdən biri digərlərinin sənədlərini təqdim edə bilər, lakin onlarla viza müraciəti etməyən hər hansı 4-cü bir adam onların sənədlərini təqdim edə bilməz.
Qeyd edək ki, Kipr vizası üçün müraciət etmiş şəxslərin viza nəticəsi, adətən, 30-40 iş günü ərzində bəlli olur. Yalnız bu müddətə sənədlərin kuryerlə daşınması kimi detallar aid deyil.
Viza rüsumu isə bir nəfər üçün 90 avro olaraq nəzərdə tutulub.
Cənubi Kipr Vizası Alma Ehtimalı
Bütün ölkələrin səfirliyinə viza müraciəti edərkən olduğu kimi Cənubi Kiprdə də sizin viza alma şansınız profilinizin hansı vəziyyətdə olmasından asılıdır. İş yerinizin və vəzifənizin normal olması, aylıq gəlirinizin standart maaş aralığında olması (təcrübədə 300-500 AZN aralığında aylıq gəliri olan şəxslərə viza alınması halı dəfələrlə yaşanıb), bank hesabınızda bütün səyahətinizi əhatə etməyə yetəcək qədər məbləğ göstərməyiniz, sizi ölkəyə bağlayan nüansların (adınıza mülkün olması, ailənizin və uşaqlarınızın olması) mövcudluğu və səyahət tarixçənizin olması sizin Cənubi Kipr vizası alma şansınızı artıran faktorlardır. Daha öncə səyahət tarixçəsi olmamış, yəni Şengen və ya digər viza sahibi olmayan şəxslər üçün Cənubi Kipr səfirliyi riskli səfirlik hesab olunmur. Təcrübəmizdə ilk vizalarını məhz bu səfirlikdən almış çox sayda müraciətçi olmuşdur. Əlbəttə, bunun üçün sizin digər bütün sənədləriniz qaydasında olmalıdır. Həmçinin, hər bir halda sizin daha öncə vizalarınızın olması Cənubi Kipr vizası alma ehtimalınızı yüksəldən faktorlardan biridir.
Cənubi Kiprə Viza Dəstəyi
Biz Vizam.az şirkəti olaraq sizə Cənubi Kipr vizası müraciətiniz zamanı yardımçı ola bilərik. Əgər siz bizim viza dəstəyi xidmətimizdən istifadə etsəniz, bizim xidmətə səfirlikdə sizin adınıza görüş təyin olunması, ərizə formanızın doldurulması, sənədlərinizin peşəkar qaydada hazırlanması, səyahətinizi əhatə edəcək uçuş biletlərinizin rezervasiyası, otellərin bronu və ya istəyinizə uyğun şəkildə alınması, viza üçün səyahət tur planınızın qurulması, səfərinizi əhatə edəcək səyahət sığortasının edilməsi, konsultasiya, viza prosedurunuzun izlənilməsi daxil olacaq. Bunlardan əlavə, biz sizə sənədlərinizin Moskvadakı səfirliyə kuryerlə çatdırılması və pasportunuzun geri qaytarılması, həmçinin viza ödənişinin edilməsi ilə bağlı da yardımçı ola bilərik. Bu əlavə xidmətin dəyəri 295 AZN təşkil edir. Qeyd edək ki, səyahət sığortasının rüsumu bizim xidmət haqqıdan əlavə hesablanacaq. Sığortanın rüsumu adətən, 1 həftə üçün 16-18 AZN aralığında olur. Bu sığortanı siz özünüz də etdirə bilərsiniz. Həmçinin biz sizə sənədlərinizin notarial qaydada ingilis dilinə tərcümə və təsdiq olunması ilə də bağlı yardımçı ola bilərik. Hər bir sənəd üçün əlavə rüsum 16 AZN təşkil edəcək. Ümumi olaraq isə bizim şirkətimizdə Cənubi Kipr vizasına dəstək xidmət haqqısı bir nəfər üçün 285 AZN təşkil edir.

КАК МЫ МОЖЕМ ПОЛУЧИТЬ ВИЗУ НА ЮЖНЫЙ КИПР?
Южный Кипр, который ежегодно посещают миллионы туристов, расположенный в Средиземном море, – страна, сумевшая привлечь интерес всего мира своей географией и природой, туристическими направлениями и развлекательной жизнью. Получив кипрскую визу, вы также сможете поехать в эту островную страну. Подробную информацию о визе вы можете получить из этой статьи.
Типы виз Южного Кипра
Вы можете реализовать запланированную поездку на Южный Кипр, получив туристическую визу Южного Кипра. Основаниями для оформления визы такого типа могут быть туризм, посещение семьи или друзей, командировка, медицинское обследование или лечение, краткосрочное обучение, программы обмена и многие другие непостоянные нюансы. Если вы хотите получить долгосрочное обучение (например, степень бакалавра, магистра, доктора и т. д.) на Кипре продолжительностью более 90 дней или работать на постоянной основе в расположенном здесь учреждении, подайте заявление на получение национальной визы Кипра, если у вас есть официальные приглашения или письма о приеме от этих учебных и рабочих учреждений. Вы можете
Туристическая виза Южного Кипра
Доступны однократные и многократные визы Южного Кипра. В то же время вы можете подать заявление на получение краткосрочной визы, которая будет охватывать только ваш первый визит, или многократных и долгосрочных виз. Это зависит от цели вашей поездки и интервала поездки.
Следует отметить, что в большинстве случаев виза Южного Кипра выдается в соответствии со сроком поездки, указанным заявителем в анкете и других документах при подаче заявления на визу.
Сбор документов для подачи заявления на визу Южного Кипра
При подаче заявления на визу Южного Кипра вы должны предоставить следующие документы:
Сумма на вашем банковском счете зависит от указанных вами дат поездки, то есть продолжительности вашего пребывания на Южном Кипре, стоимости забронированных вами авиабилетов и отелей и т. д. варьируется в зависимости. В целом рекомендуется иметь на своем банковском счете не менее 2000-3000 AZN для недельной поездки (эквивалент евро или долларов США). Эта сумма должна полностью покрыть ваш план путешествия. При расчете суммы вы можете суммировать среднюю дневную стоимость в 60-70 евро за каждый указанный вами день пребывания в стране с ценой вашего билета и брони отеля и предположить немного большую, чем полученная вами цифра.
Граждане Азербайджана обращаются за визой в посольство Кипра в Москве.
Подать документы на визу можно тремя способами:
Заявитель лично подает документы на визу и подает документы;
Заявитель отправляет документы курьером;
Посольство Кипра принимает оплату только наличными, а не банковским переводом или онлайн. Отправить пошлину наличными вместе с документами невозможно, так как запрещено отправлять деньги курьером. В таком случае необходимо отправить визовый сбор любому лицу, проживающему в Москве, банковским переводом, а это лицо должно снять деньги в банке и предъявить их в посольство наличными.
1. Лицо, путешествующее на Кипр с заявителем и подающее заявление на получение визы, подает документы заявителя вместе со своими собственными документами.
Например, если на Кипр вместе едут 3 человека и им необходимо подать заявление на получение визы, один из троих может предъявить документы остальных, а любой 4-й человек, не подавший с ними заявление на визу, не может.
Следует отметить, что результат визы тем, кто подал заявку на получение кипрской визы, обычно известен в течение 1-3 рабочих дней. Только в этот период не входят такие детали, как доставка документов курьером.
Стоимость визы составляет 20 евро на человека.
Вероятность получения визы Южного Кипра
Так же, как и при подаче заявления на визу в посольстве любой страны, ваш шанс получить визу на Южном Кипре зависит от состояния вашего профиля. Ваше рабочее место и должность должны быть нормальными, ваш ежемесячный доход должен находиться в пределах стандартной зарплаты (по опыту, визы выдавались людям с ежемесячным доходом 300-500 AZN, случаев было много), вы должны показать достаточное количество денег. на вашем банковском счете, чтобы покрыть всю вашу поездку, нюансы, которые привязывают вас к стране (наличие недвижимости на ваше имя), наличие вашей семьи и детей) и ваша история путешествий являются факторами, которые увеличивают ваши шансы на получение визы на Южный Кипр. . Посольство Южного Кипра не считается посольством высокого риска для лиц, не имеющих предыдущей истории поездок, то есть не имеющих Шенгенской зоны или других владельцев виз. По нашему опыту, было много заявителей, которые получили свои первые визы именно в этом посольстве. Конечно, для этого все остальные ваши документы должны быть в порядке. Кроме того, в любом случае наличие предыдущих виз является одним из факторов, повышающих ваши шансы на получение визы Южного Кипра.
Визовая помощь на Южный Кипр
Мы, как компания Vizam.az, можем помочь вам при подаче заявления на визу Южного Кипра. Если вы пользуетесь нашей услугой визовой поддержки, наша услуга включает в себя запись на прием от вашего имени в посольстве, заполнение анкеты, профессиональную подготовку документов, бронирование авиабилетов, покрывающих вашу поездку, бронирование или покупку. отели в соответствии с вашими пожеланиями, составление плана вашего визового тура, включая туристическую страховку для покрытия вашей поездки, консультации, сопровождение вашей визовой процедуры. Кроме того, мы можем помочь Вам с курьерской доставкой Ваших документов в посольство в Москве и возвратом паспорта, а также оплатой визы. Стоимость данной дополнительной услуги составляет 245 AZN. Обратите внимание, что плата за туристическую страховку будет рассчитываться в дополнение к плате за наши услуги. Стоимость страховки обычно находится в пределах 16-18 AZN за 1 неделю. Вы можете получить эту страховку самостоятельно. Мы также можем помочь вам с нотариальным заверением и нотариальным заверением ваших документов на английском языке. Дополнительная плата за каждый документ составит 16 AZN. В целом стоимость услуги визовой поддержки нашей компании на Южный Кипр составляет 125 AZN на человека.